מגן יהודה

 אודות העמותה

עמותת מגן יהודה הנה עמותה ללא מטרות רווח (ע"ר: 580428043)  אשר פועלת בכל רחבי ישראל על מנת להגביר את הביטחון בקרב הישובים והתושבים וזאת בכפוף להוראות הצבא, המשטרה והחוק

בתוך כך, כתבה העמותה את התו"ל לאימון כיתות הכוננות אותה אימץ הצבא והחלה להעביר תכניות אימון מקצועיות ומשלימות לכיתות הכוננות הפזורות ברחבי ישראל ולהפיק תרגילי חירום שמטרתם לשפר את ההיערכות של כלל כוחות החירום להתמודדות מול מציאות של טרור בתוך הישוב בשיתוף צבא, משטרה ומד"א.  בנוסף כתבה העמותה מערכי חינוך למודעות לביטחון אותם היא מנסה להשריש בקרב אזרחים באמצעות הרצאות, סדנאות וימי עיון בנושאי חוסן אזרחי וביטחון במרחב הפרטי והציבורי ועוד.

לעמותת מגן יהודה אין שייכות פוליטית או כוונות פוליטיות. העמותה מפעילה את שירותיה בכל רחבי הארץ ומגיעה לכל מקום שנדרש ושנמצאה בו האפשרות לתרום משרותיה. 

רקע

ב- 3 העשורים האחרונים השתנתה המציאות הביטחונית ללא היכר. מלחימה של צה"ל שמבוצעת מול צבאות אויב על גבולות המדינה עברנו ללחימה מול ארגוני ותאי טרור בתוך גבולות המדינה, ומי שנמצא היום בחזית ואליהם מופנה הטרור –אלו האזרחים, לא פחות מחיילינו הטובים.
וכך, שלא מתוך בחירה ולעיתים אף שלא במודע, מוצאים עצמם האזרחים שלנו מעורבים בתוך מערכות הלחימה מול הטרור ואף מהווים חלק משמעותי ומהותי בדרך להשגת הניצחון הלאומי שלנו.

עדויות לכך אנו רואים כל הזמן: בהתקפות חיזבאללה על ישובי הצפון, בהתקפות החמאס על ישובי הדרום, בתעמולות עוינות של האויב המופנות לאזרחים וכו'.
כעת, אנו פוגשים זאת כעת ביתר שאת עם גל הטרור שפרץ לפני יותר מחצי שנה והתפשט בכל רחבי ישראל עם פיגועי דריסה, דקירה, אבנים, תבערה והנחת מטענים כלפי מטרות אזרחיות.

מתוך הבנה זאת כי האזרח הוא זה שיידרש לתת את המענה הראשוני לאיום הטרור (עד להגעת כוחות הביטחון) אנו פועלים כדי לסייע לו להעצים את יכולות ההגנה והביטחון שלו, לשמור על חייו ולהציל את חייהם של הסובבים אותו.

פעילויות העמותה להגברת הביטחון בקרב אזרחי מדינת ישראל

ההבנה כי האזרח הוא זה שנמצא בקו האש והוא זה שאליו מופנה הטרור, הובילה את העמותה לחפש את הדרכים והכלים אותם יהיה ניתן להעניק לתושבים כדי שיוכלו להגן טוב יותר על עצמם ועל קהילתם ואלו באו לידי ביטוי ב 2 מישורים:
1.
מישור פיזי מקצועי- העברת אימונים מקצועיים בכפוף לצבא והמשטרה לכיתות הכוננות וצוותי החירום בישובים.
2. מישור חינוכי- הרצאות וסדנאות למודעות לביטחון בבתי ספר ומתנסים.

השילוב של אימונים מקצועיים למתנדבי כיתות הכוננות וצוותי החירום ביחד עם חינוך רוחבי לכלל האוכלוסייה יוצר מעטפת ביטחון והגנה אמיתית על האזרח ומשפר לאין ערוך את יכולתם של הישובים והתושבים להתמודד נכון יותר אל מול איומי הטרור והמציאות הביטחונית המורכבת הקיימת בישראל.


בין פעילויותיה של עמותת מגן יהודה ניתן למצוא:

v      כתיבת תכניות הגנה יישובית.

v      העברת תכניות אימונים שנתית לכיתות כוננות.

v      ימי אימון טקטיים מקצועיים.

v      אימוני קרב מגע מרוכזים המותאמים לאיומים הקיימים בחיי היום יום: פיגועי דריסה, דקירות ותקיפה וכו'

v      הרצאות וסדנאות למודעות לביטחון בבתי ספר ומתנסים.

v      פיקוח והדרכה בתרגילים.

v      ימי עיון ואימונים למפקדים ורבש"צים.

v      קורסי העשרה בשפה ערבית – שפה מדוברת, לתשאול ודיבוב.

v      הפקת תרגילי חירום לצח"י וכיתות כוננות בשילוב הצבא והמשטרה. מד"א וכוחות כיבוי.

 

מדינת ישראל

מדינת ישראל עושה את מירב המאמצים כדי להגן על אזרחי המדינה. כוחות הביטחון עושים יומם וליל על מנת למנוע את זליגת הטרור לתוך מרכזי האוכלוסייה וכדי למגר את שורשיו והם עושים זאת בהצלחה רבה הראויה לכל הערכה.

תרומת המדינה לעמותה באה לידי ביטוי בהיבטים רבים:
1. מעורבות- הצבא והמשטרה מעורבים בפעילותה של העמותה ולוקחים חלק פעיל בתרגילי החירום אותם העמותה מפיקה. כך גם מד"א וכוחות כיבוי.

2. תשלום ימי מילואים- המדינה מעניקה 1-2 ימי מילואים עבור אימוני חברי כיתת הכוננות. המשמעות של יום המילואים הנה כי המתנדבים של כיתת הכוננות מקבלים תשלום עבור יום זה בו לא הגיעו למקום עבודתם והוא אינו נספר כיום חופש או יום מחלה.

3. הקצאת מטווחים ותחמושת-  משרד הביטחון וצה"ל מקצים עבורנו מטווחי ירי ותחמושת אימונים בלתי מוגבלת ומעודדים את קיומם של אימונים נוספים למתנדבי כיתת הכוננות. הקצאת משאבים אלו מהווה השתתפות של 60% מתוך עלויות האימונים.

4. השתתפות הרשויות המוניציפאליות- הרשות המקומית משתתפות לרוב במימון ההסעות והקייטרינג לימי האימון. לעיתים אף שולחת את מפקדי הביטחון להשתלמויות נוספות ומממנות את עלויות ההשתלמות.

5. הממשלה מעודדת את פעילות העמותה. בעבר קיבלנו את ברכתו של ראש הממשלה מר בנימין נתניהו על כוונתנו הטובה ואף נפגשנו לאחרונה עם נציגי המשרד לביטחון פנים אשר גילו אמפתיה רבה לפעילות החשובה אותה אנו מבצעים.

ללא תמיכה ממשלתית זאת לא הייתה יכולה העמותה להתקיים.

 

Read More: